Jakie są plusy i zalety rolet typu dzień i noc na wymiar?

Obecnie do najważniejszych zalet rolet zaliczyć można interesujący wygląd, funkcjonalność oraz wygodę obsługi, a także możliwość wykonania ich na wymiar. Coraz większą popularnością cieszą się tzw. rolety dzień noc na wymiar, wykonane ze specjalnej tkaniny w poziome pasy. Takie rozwiązanie pozwala na utworzenie we wnętrzach przytulnego klimatu, który dostosować można do indywidualnych warunków panujących na zewnątrz.

Regulowanie ilości światła we wnętrzach

Naprzemianległy układ pasów rolety dzień noc pozwala na swobodne regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczeń w zależności od indywidualnych potrzeb. W ciągu dnia wnętrze można całkowicie lub częściowo oświetlić, zostawiając pasy lub podciągając całość rolety w górę. Natomiast w nocy da się w taki sam sposób zaciemnić pomieszczenie lub pozostawić pasy odsłonięte, aby rano uzyskać dostęp do promieni słonecznych. Pod tym względem roleta dzień noc nieco przypomina klasyczne typy żaluzji. Jednak w porównaniu do nich, tego typu osłona jest znacznie mniej surowa oraz prezentuje się o wiele efektowniej. Wykonana na wymiar roleta dzień i noc może mieć praktycznie dowolny kolor, jednak obecnie do najpopularniejszych należą ciemne brązy i jasne beże.

Łatwy montaż i proste dopasowanie

Do zalet rolet typu dzień i noc należą nie tylko bardzo rozbudowane możliwości dopasowania ich wymiaru do okien, ale również prostota montażu. Do każdej ramy powinny być kupowane osobno, dlatego warto dobrze odmierzyć wysokość i szerokość poszczególnych okien. Sam montaż nie jest przesadnie skomplikowany i trwa zaledwie kilka minut. Roleta dzień i noc nie wymaga ponadto dokupowania żadnych elementów dodatkowych. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w różnych typach domowych pomieszczeń. Pasuje zarówno do pokojów dziennych i sypialni, jak i kuchni czy salonu. Rolety dzień noc można swobodnie zdejmować ze specjalnych haczyków, dzięki czemu można je bez problemu przenosić w inne miejsca. Opcja ta jest ogromną zaletą w przypadku remontu domu lub przeprowadzki.

Dodaj komentarz